Şeffaf Araç Kaplama

Şeffaf Araç Kaplama Nedir ?

Şeffaf Kaplama; araç boyasını her türlü kimyasal ve fiziksel etkenlere karşı korumak adına geliştirilmiş şeffaf ve poliüretan içerikli bir maddedir. Aracın kaporta üzerindeki motor kaputu, ön ve arka çamurluklar, kapılar veya kapı tutamaçları gibi taşıtın parçaları şeffaf kaplama ile koruma altına alınır. Otomobilin yanı sıra  kara ve deniz taşıtlarının da pürüzsüz görünümünü korumak için kullanılır. ‘Kaput Koruma Filmi’ olarak da isimlendirilir.

Şeffaf Kaplama Nasıl Uygulanır ?

Şeffaf Kaplama kaportadaki çiziklerin görünümünü engellemek ve ilk günkü parlaklığına kavuşması adına yapılan bir işlemdir. Kim istemez ki aracı ilk aldığı andaki çiziksiz ve parlak haline dönsün. O zaman gelin en parlak, pürüzsüz hale arabanız nasıl kavuşuyor ve koruma altına girer size izah edeyim:

Tozsuz ve temiz bir ortamda yapılan bu işleme önce aracı temizlemek ile başlanır. Araba kuruduktan sonra şeffaf araç kaplama folyosunu kaportanın her bir parçasına uygun gelecek biçimde kesilir. Folyonun güçlü yapışkanı sayesinde araç yüzeyine hava almayacak şekilde tutturulur. Ardından oluşan hava kabarcıkları yok edilerek kusursuz hale gelene kadar özenle yapıştırılır. Bu şekilde şeffaf araç kaplama işlemi sonlandırılır.

Şeffaf Kaplama Ne İşe Yarar ?

Şeffaf Kaplama; aracınızda oluşabilecek çizik oluşumu, taş ve dolu hasarı, moloz tarzı cisimlere karşı koruma amacıyla kaput, kaporta, kapı kenarları, yan aynalar, çamurluklar vb alanlara uygulanır. Ve aracınız hatasız bir görünüm elde eder.

Şeffaf Kaplama Faydaları Nelerdir ?

Aracında sonradan oluşmuş kusurları gizlemek ve de ilk gün ki parlaklığına kavuşmasını isteyen herkesin tercih etmesi gereken yöntem ve tekniklerden biridir. Çünkü;

  • Şeffaf Araç kaplama tekniği araç yüzeyinde oluşan çizik, pislik, sürtmeler ve tozlar vb birçok dış faktöre karşı aracınızı korur.
  • Aracınıza eskisinden çok daha parlak bir görünüm sağlar.
  • Şeffaf Oto Kaplama folyosu uzun süre kendi özelliğini sararmadan ve solmadan korur.

Daha fazlası için tıklayın.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir