Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız (Kaporta) Göçük Düzeltme Nedir ?

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme, harici darbeler sonucu araç kaporta üzerinde ortaya çıkan ya da, dolu veya taş sıçraması sebebiyle araç kaportasının üstünde oluşturduğu araç boyasına zararı olmamış minik göçüklerin, aracınızın orijinalliğini koruyarak eski haline getirme adına yapılan düzeltmedir.

Boyasız (Kaporta) Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır ?

Günümüzde aracın parçaları ince metal parçalardan yapılması hasebiyle ufak bir darbede bile göçük ve ezilmeye sebebiyet vermektedir. Bilindiği üzere araba sahipleri bu işlemi kendisi de yapabilmektedir. Ancak uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde hem maddi hem de manevi olarak sizleri yıpratabilir. Bunun için sizlere nasıl Kaporta göçük düzeltme yapılır biraz bahsedelim:

Boyasız göçük düzeltmenin birden çok tekniği vardır. Sıcak silikon ile içine göçmüş olan parçanın üzerine silikonu koyma ve geri çekme işlemi bir ışık yardımı ile yapılmaktadır. Göçük Düzeltme için uygulanan bir diğer teknik ise, bu teknik için özel olan çubuklar ile hasara uğramış yerin arka tarafından ovarak ezik olan bölgenin özgün ışık düzeyine ulaştırılması ile yapılmaktadır. Tabi bu işi bilen kişi yapmadığı takdirde hasar almış bölge kaportaya veya boyaya geri dönüşü olmayan zarar verebilmektedir.

Bir diğer yöntem de manyetik göçük düzeltme cihazı ile yapılmaktadır. Bu da dolu eziklerinde, taş sıçramasında veyahut küçük göçüklerde kullanılmakta, hasarın etrafına ısı vererek eski haline getirmek için kullanılan göçük onarma yöntemidir. Ve elbette bu da başta belirttiğimiz gibi yanlış kullanımlarda boya üstünde hasara neden olur ve geri dönüşü mümkün olmayabilmektedir. Son bilgi olarak bu işlemler üç gün sürmektedir.

Boyasız (Kaporta) Göçük Düzeltme Tekniğinin Faydaları Nelerdir ?

Aracını seven her kişinin uygulaması gerekli olan bu işlemin faydalarını özetlersek:

  • Aracınızın Göçük Düzeltme tekniği ile eski ve güzel haline dönüşümünü sağlar.
  • Uzman kişiler tarafından özel ekipmanlar kullanarak yapıldığında göçüklerinizden eser kalmaz.
  • Kaporta göçük düzeltme yaptırdığınızda satış esnasında da değerinden bir şey kaybetmez.
  • Ve ileride sorun oluşturabilecek durum ve maliyetten sizleri kurtarır.

Daha fazlası için tıklayın.

Yorum bırakın