Araç Boya Koruma Nedir?

Araç Boya koruma nedir? Boya koruma nasıl yapılır? Boya koruma faydaları nelerdir? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

     Boya koruma nedir; araçların renk ve parlaklığını korumak ve araçları olumsuz dış etkenlerden korumak için yapılan bir işlemdir. Boya koruma nedir sorusunun cevabı, aracının dış görünümüne önem veren herkesi ilgilendiren bir konudur. Araçlarınızı sık sık temizliyor ve cila attırmayı da ihmal etmiyor olabilirsiniz. Ancak yine de istediğiniz parlak ve pürüzsüz görüntüye ulaşamıyorsanız daha kalıcı bir çözüm olan boya koruma işlemini düşünebilirsiniz. Bu yazımızda araç boya koruma ne işe yarar, faydaları nelerdir, nasıl yapılır gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Araç Boya Koruma Ne İşe Yarar? Boya Koruma Faydaları Nelerdir?

Çankaya Garage Boya koruma hizmeti için tıklayın.

     Boya koruma ne işe yarar, boya koruma faydaları nelerdir sorusunun cevabını maddeler halinde sayalım;

-Aracınızın parlaklığını korur, renginin matlaşmasını engeller.

-Boya koruma aracınızı güneşin zararlı ışınlarına karşı korur.

-Aracınıza sıçrayan zift kalıntıları, kuş pisliği, araç reçinesi gibi araç boyasını deforme edecek olumsuz etkenlere karşı bir katman oluşturur. Bu katman sayesinde partiküllü ve asidik maddelerin boyaya ulaşması engellenmiş olur.

-Nitelikli, kaliteli ürünlerle yapılan bir boya koruma işlemi, aracınızın değerini arttırır.

-Hiç kullanılmamış yeni araçların uzun süre ilk günkü gibi görünmesini sağlar. İkinci el araçların ilk günkü görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

-Çankaya Garage ‘da yapılan boya koruması işleminin ardından lekeyi ve suyu iten aracınız, bu aşamadan sonra çok daha kolay temizlenir.

     Boya koruma ne işe yarar ve boya koruma faydaları konusunu artık netleştirdiğimize göre boya koruma nasıl yapılır sorusuna geçebiliriz.

Boya Koruma Nasıl Yapılır?

     Boya koruma nasıl yapılır, bu işin püf noktaları nelerdir sorusu, bu uygulamayı yaptıracak kişilerin ilk araştırdığı konuların başında geliyor. Piyasada çok sayıda farklı fiyat ve performanslara sahip boya koruma ürünleri satılıyor. Boya koruma nasıl yapılır sorusunun yanında, bu işlemi kimler yapabilir konusunu da iyi araştırmak gerekiyor. Çünkü en iyi sonuca ulaşmak için kullanılan ürünlerin kalitesi kadar, işlemi yapacak olan kişinin mahareti de son derece önemli. Boya koruma nasıl yapılır, bu işin püf noktaları nelerdir, şimdi gelin birlikte inceleyelim.

-Öncelikle boya koruma yapılacak olan aracın çok iyi bir şekilde yıkanıp temizlenmesi gerekiyor.

-Gözle görünmeyen, araca yapışan kalıntılar temizlenmelidir.

– İşlemden sonra aracınızın yeni gibi görünmesini istiyorsanız, eğer varsa boya koruma işleminden önce araçtaki girinti ya da pürüzler giderilmelidir.

-Aracınızda çizik ya da lekeler varsa bu işlemden önce pasta uygulaması yapılmalıdır.

-Pasta işleminden sonra oluşabilecek dalgalanmaları gidermek için hare uygulaması yapılır.

-Hare uygulaması da yapıldıktan sonra parlaklık sağlamak adına cila uygulamasına geçilir.

-Son olarak boya koruma işlemi de yapıldıktan sonra araç güneş ışığı almayan bir alanda kurumaya bırakılır.

Boya Koruma Ankara ‘da Nerede Yapılır? 

     Boya koruma Ankara’da Çankaya Garage firmamızda yapılmaktadır. Hem alanında uzman deneyimli kadromuzla, hem de kullandığımız kaliteli ürün ve malzemelerimizle aracınızın ihtiyaçlarını belirliyoruz. Boya koruma Ankara ‘da nerede yapılır sorusunun cevabını en iyi şekilde deneyimlemeniz için sizi %100 müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamıza bekliyoruz.

Boya Koruma Fiyat Listesi

     Boya koruma fiyat listesi çoğu kullanıcının merak ettiği konuların başında geliyor. Ancak aracınızı görmeden, aracın ihtiyaç analizini yapmadan fiyat vermek imkansızlaşıyor. Boya koruma fiyat bilgisi ve detaylı araç ihtiyaç analizi için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.