renkli araç kaplama ankara

Araç Kaplama Fiyatları 2021 Ne kadar?

Araç kaplama, araç yüzeyine herhangi bir boya işlemi yapılmadan, kaportanın folyo ile kaplanarak renginin değiştirilmesidir. Araç kaplama fiyatları ise, bu malzemenin kalitesine göre değişmektedir. Aracının renginden sıkılanlar ya da farklı renk ve desenlerle kendi tasarımını oluşturmak isteyenlerin tercih ettiği bir işlemdir. Araç kaplama sayesinde aracınızı yenilemek için yüksek maliyetlerle boya işlemi yaptırmak artık tarihe karışıyor. Boya işlemi aracımıza değer kaybettirdiği için araç kaplama işlemi günümüzün en çok tercih edilen uygulamaları arasında yerini aldı.

Eskiden araç kaplama sadece ticari araçlara yapılan bir işlemdi. Taksi, dolmuş, otobüs gibi ticari araçlara reklam verme amacıyla araç kaplama işlemi uygulanıyordu. Ancak günümüzde aracının renginden sıkılan ya da dış etkenlere karşı aracını korumak isteyen kişilerin araçlarına zarar vermeden rahatlıkla uygulattığı bir işlem haline geldi. Bu yazımızda araç kaplama fiyatları, nasıl yapılır, faydaları nelerdir gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Araç Kaplama Nasıl Yapılır?

Araç kaplama nasıl yapılır sorusunun yanına nerede yaptırmalıyım sorusunu da mutlaka eklemelisiniz. Estetik, kusursuz bir görünüm elde etmek için öncelikle doğru adreste olduğunuzdan emin olmalısınız. Alanında profesyonel kişilere aracınızı emanet ederseniz sonuç tahmin ettiğinizden çok daha iyi olacaktır. Maharetli ellerle kaliteli malzemeleri bir araya getiren firmamız bu konuda da müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Araç kaplama işlemini yapacak olan kişilerin alanında tecrübeli olmaları neden bu kadar önemlidir? Çünkü bu işlem hata kabul etmeyen özenli bir işçilik gerektirir. Kaplama yanlış yapılırsa folyonun ek yerleri birbirini tutmaz. Hava kabarcıkları oluşabilir ve bu da folyonun kısa bir süre sonra kalkmasına neden olur.

Araç kaplama yapılmadan önce araç mutlaka temizlenir, yüzeyindeki boya kalıntısı, toz… gibi maddelerden arındırılır. Sonrasında kuruyan aracın kapıları, farları…vs. uzman bir ekip tarafından sökülür. Folyolar parçaların boyutlarına uygun bir şekilde kesilir ve uygulanır. Kaplama işlemi bittikten sonra sökülen parçalar yerine takılır ve son temizliği yapıldıktan sonra sahibine teslim edilir.

Araç Kaplama Nasıl Sökülür?

     Araç kaplama nasıl sökülür sorusunun cevabı da en az araç kaplama nasıl yapılır konusu kadar önemlidir. Çünkü bu da uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Kaplama işleminde kullanılan folyonun türüne ve markasına göre folyoyu çıkarma talimatı değişkenlik gösterir. Bu nedenle folyo çeşitleri konusuna hakim olan bir ekip tarafından gerçekleştirilmelidir. Eğer araç kaplama işleminde kaliteli malzeme kullanıldıysa, aracınız birkaç saat içinde eski haline dönecektir.

Folyo Kaplama Ne Gibi Faydalar Sağlar?

-Araç folyo kaplama aracınızı güneşin zararlı ışınlarından korur. Böylece aracınızın orijinal boyasının solmasını engeller.

-Eğer aracınızda boya hataları ya da çizikler varsa onları en iyi şekilde saklar.

-Aracınızı dış etkenlerden korur.

-Kaplama folyosu aracınızı ilk günkü görünümüne kavuşturur.

-Kaporta boyatma ücretine kıyasla maliyeti çok daha düşüktür.

-Boya işlemi yapılmadan aracınız yenileneceği için aracınızın piyasa değeri düşmez.

Kaplama Renkleri Sınırlı mıdır?

Araç kaplama renkleri sınırlı olmayıp, folyo rengi tamamen kişinin isteği ve zevki doğrultusunda belirlenir. Firmamız kaplama işlemi için geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

Araç Kaplama fiyatları

Araç Kaplama Fiyatları 2021 Yılında Ne Kadar?

Araç kaplama fiyatları 2021 yılında ne kadar sorusuyla sıkça karşılaşıyoruz. Aracın boyutuna, kullanılacak olan folyonun türüne göre fiyat değişkenlik gösteriyor. Bu nedenle işlem ve fiyat analizi için sizleri şubemize davet ediyoruz.

Araç Kaplama İşlemi Yasal mı?

Aracınızı istediğiniz renk ve desenle değiştirmenizde hiçbir sakınca yoktur. Aracınızın kaplamasında tercih edeceğiniz renk, aracın orijinal rengiyle aynıysa herhangi bir işlem yaptırmıyorsunuz. Eğer farklı bir renge geçiş yapmak istiyorsanız emniyete bildirerek ruhsatınıza işletmeniz yeterli olacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayın.