şeffaf araç kaplama nedir

Şeffaf araç kaplama nedir?

 

Şeffaf araç kaplama, aracınızın boya yüzeyinde oluşabilecek etkenlere karşı korumak amacıyla yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Aracın kaporta yüzeyine özel folyo ile kaplama yapılması olarak da tanımlanabilir.

Peki bu kaplama ne işe yarar ve neden yaptırılmalıdır?


Öncelikle belirtmek gerekir ki araçlarımız olumsuz etkenlere sürekli maruz kalacak şekilde bulunmaktadır. Tabi ki özel bir garajınız var ise ve araç genelde garajda ise söylenecek fazla bir söz yok. Ancak böyle bir durum söz konusu değilse aracınızın boya yüzeyini ve değerini korumak amacı ile şeffaf araç kaplama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Ne Tür Faydaları Vardır?


Araç kapla işlemi aracımızı taş izleri, kuş pisliği, asitli yağmur suyu, kuyu suyu, zift, reçine, katran, otopark sürtmeleri, araç çizilmeleri, boya tozu, polyester tozu v.b. gibi bir çok dış etkene karşı korumaktadır. Ayrıca UV (ultraviyole) ışınlarına karşı dayanıklı olduğundan boyada solma ve sararmaya karşı da dayanıklıdır.
Aynı zamanda aracınızın boya yüzeyinin korunması ile araç değeriniz yıllar geçse de aynı işlemi yaptırmayan emsallerine göre çok daha iyi durumda olacaktır. Yani değer kaybı yaşamamış olacaksınız.


Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


Şeffaf araç kaplama işlemi öncelikle aracınıza yaptıracağınız diğer buna benzer işlemler gibi, acemi ellere bırakılmayacak kadar önemli bir iştir. Bu işlemde kullanılan malzeme ne kadar önemli ise bu malzemenin usta bir el tarafından aracınıza uygulanması da o kadar önemlidir. Dolayısıyla bu işlemi yaptırmadan önce titiz bir şekilde araştırma yapılmalı, örneklere bakılmalı, daha sonra karar verilmelidir. Bunlarla birlikte aracınıza kaplanan folyonun zaman içerisinde sökülmesi gerektiği durumlar da olabilir. Bu tür durumlarda da ustalıkla ve kolaylıkla sökülebilmesi de önemli bir etkendir. Bu konu hakkında da fikir sahibi olmak gerekir.


Çankaya Garage

Çankaya Garage olarak; şeffaf araç kaplama hizmetinde yıllara varan tecrübemiz, konunun uzmanı ustalarımız ve binlerce memnun müşterilerimiz ile bu hizmette de aracına değer veren, ikinci el değerini ve parlaklığını korumak isteyen siz değerli araç sahiplerinin her zaman yanındayız. Bu işlemle ilgili olarak şeffaf araç kaplama fiyat, şeffaf araç kaplama yorum, şeffaf araç kaplama folyosu ve şeffaf araç kaplama Ankara olarak her zaman en güzel hizmeti vermeye devam edeceğiz. Bahsedilen bu konular hakkında bize her zaman ulaşabilirsiniz.

İnstagram sayfamızı takip ederek uygulama örneklerimizi görebilirsiniz.